Om WinLas

WinLas har sitt ursprung från ett LAS-program, som tillkom redan 1987 efter initiativ från Falköpings kommun. På den tiden sköttes LAS-bevakningen helt manuellt via penna, papper och en kalender. WinLas är unikt inom sitt område och hanterar LAS-regler för ungefär tre fjärdedelar av Sveriges kommuner. För att hinna med efterfrågan har företaget på sista tiden anställt mer personal.

Har du synpunkter om vår support? Fyll i vår kundenkät.

Kontaktuppgifter
WinLas AB
Stora Torget 11
521 42 Falköping

Tel: 0515-605050
E‑post: support@winlas.se
Eller besök vårat ärendesystem

Bo Johansson

VD
0515-60 50 51
bo.johansson@winlas.se

Läs mer »

Victoria Ronge

VD-assistent – Ekonomi & Avtal
0515-60 52 74
victoria.ronge@winlas.se

Cecilia Mikaelsson

Konsult
0515-60 50 57
cecilia.mikaelsson@winlas.se

Läs mer »

Petra Danielsson

Konsult
0515-60 50 59
petra.danielsson@winlas.se

Läs mer »

Malin Skeare

Konsult
0515-60 50 53
malin.skeare@winlas.se

Läs mer »

Linn Wernald

Konsult
0515-60 52 71
linn.wernald@winlas.se

Läs mer »

Mattias Nielsen

Konsult
0515-60 50 55
mattias.nielsen@winlas.se

Läs mer »

Martin Nyman

Konsult
0515-60 52 73
martin.nyman@winlas.se

Jenny Johansson

IT-tekniker
0515-60 50 52
jenny.johansson@winlas.se

Läs mer »

Fredrik Olsson

Webbutvecklare
0515-60 50 54
fredrik.olsson@winlas.se

Läs mer »

Fredrik Bäckman

Webbutvecklare
0515-60 52 70
fredrik.backman@winlas.se

Läs mer »

Andreas Röst

Utvecklare, IT-tekniker
0515-60 50 58
andreas.rost@winlas.se

Läs mer »

Anton Gärdälv

Webbutvecklare
0515-60 52 72
anton.gardalv@winlas.se

Läs mer »

Eric Hietala

Juridisk konsult

eric.hietala@winlas.se

Läs mer »